Consiliul Profesoral

Consiliul Profesoral are rol de decizie în domeniul educaţional. Este alcătuit din toţi profesorii care predau în Colegiul Naţional „Gheorghe Lazăr” şi se întruneşte conform unei planificări aprobate la începutul anului şcolar.

Preşedintele Consiliului Profesoral este de drept directorul Colegiului Naţional „Gheorghe Lazăr”.

Secretarul Consiliului Profesoral este numit de director, În anul şcolar curent, funcţia de secretar al Consiliului Profesoral este îndeplinită de doamna prof. Corina Chiricheş.

 

Componenţa Consiliului Profesoral

 

În anul şcolar curent, Consiliul Profesoral al Colegiului Naţional „Gheorghe Lazăr” are următoarea componenţă (ordine alfabetică pe discipline, conform planurilor-cadru de învăţământ):

 

Limba şi literatura română, Literatură universală, Latină

  

BURTAN I. MARIA IULIANA

CHIRIBUŢĂ P. ALINA RITA

CHIRICHEŞ E. CORINA (concediu îngrijire copil)

CIOBĂNUC C. M. MARCELA

CIOBOTĂ GHE. CORINA ILEANA

ISTRATE I. ADRIANA LUCIA

LUNGU GH. RODICA

OŢOIU N. CARMEN VALENTINA

TODEA A. VIRGINIA

 

Limba engleză

  

BUNEA A. DANIELA

CRISTEA I. THEODORA ALEXANDRA

JOHANNIS I. CARMEN

PAVELESCU C. CORINA CODRUŢA

PIŢUL I. ADRIANA MINERVA

SUCIU I. MARIA ELENA

ȘTEFĂNESCU S. STELUȚA

VILAIA A. F. CONSUELA GEORGIANA

 

Limba franceză

  

FRĂTICIU R. MARIANA FELICIA

SĂCELEAN A. DANIELA ANCA

 

Limba germană

  

PÎRVU GH. DANIELA

POPA V. MELINA DARIA (concediu îngrijire copil)

SZASZ L. RAMONA CHRISTINE

 

Matematică

  

AGNOLA A. LIANA MIHAELA

GÎRJOABA C. MARIUS

ISAC V. DORU

MĂRGINEAN I. ANUŢA STELIANA

NEGREA GH. CORNELIA STELA

POP P. RADU BUJOR ALIN

SUCIU N. NICOLAE

ŞERB I. DELIA VERONICA

 

Fizică

  

BONEA I. DELIA MONICA

BUNĂU F. DORIN FLORIN

CHIŞU R. MARIUS MARCEL

DOBOŞI F. FLAVIA IONITA

NEGREA P. GABRIEL OCTAVIAN

STOIA T. IOAN

ZAHARIE T. SMARANDA EMILIA

 

Chimie

  

BICER A. EMILIA

DOBRESCU P. MARIA AURORA

LUNGU I. DOINA

POP O. SIMONA

 

Biologie

  

MUNTEAN A. CRISTINA

SĂNDULESCU I. GABRIELA

TODORAN T. TRAIAN

URSU L. ANTONIA

 

Istorie

  

HELJU I. TEODORA

ILIE I. IULIAN MIHAIL

SALADE N. GHEORGHE

 

Geografie

  

MARINESCU V. ANA

VELICA M. MIRCEA RADU

 

Ştiinţe socio-umane

  

MACOVEI M.CAROLINA

NEMEŞ V. DORIN

PURCIA F. VALERIA ECATERINA

 

Religie

  

MUNTEAN I.  FLORIN

SEICEAN I. MARIA LAURA

 

Educaţie plastică

  

FILIP I. RALUCA

 

Educaţie muzicală

  

BEBEŞELEA STERP V. VASILE

 

Educaţie fizică

  

AMARIEI F. DANIELA GEORGETA

FUGARU I. CLAUDIA (concediu îngrijire copil)

NAN I. IOAN DORIN

 

Educaţie tehnologică

  

VONICA MARIOARA

 

Informatică

  

MORAR P. PAVEL FLORIN

OANCEA V. MONICA MARIA

POPESCU I. CARMEN

PREDA G. GEORGETA

SIBIŞAN GH. ANA MĂDĂLINA

STĂNCULESCU L. ADINA MIHAELA